Wakacyjne Zawody dla dzieci i młodzieży oraz Szkółek Wędkarskich

Wakacyjne Zawody dla dzieci i młodzieży oraz Szkółek Wedkarskich w dniu 19.08.2017r. w Kobiórze.

WĘDKOWALI BEZPIECZNIE POD OKIEM POLICJI, STRAŻY POŻARNEJ, POGOTOWIA ORAZ HARECERZA

Koło PZW nr 113 z Kobióra jak co roku zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Do rywalizacji o tytuł najlepszego młodego wędkarza przystąpiło łącznie 20 uczestników. Zawodnicy i zawodniczki nie spodziewali się jednak, że czekają na nich takie atrakcje jak asysta policji, straży pożarnej, pogotowia czy harcerza z drużyny wodnej.

Komenda Powiatowa Policji wraz z Polskim Związkiem Wędkarskim (Koło nr 113 Kobiór) oraz zaproszonymi gośćmi w postaci Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz Harcerza sprawili, że zawody wędkarskie były wyjątkowe. Młodzi adepci wędkarstwa mogli posłuchać krótkich prelekcji na temat  "Bezpieczeństwa w wakacje nad wodą". Pszczyński profilaktyk przekazł uczestnikom posiadającym największą wiedzę podczas rozwiązywania specjalnie przygotowanej krzyżówki elementy odblaskowe oraz udostępnił radiowóz do zwiedzania. Przedstawiciele pogotowia ratunkowego przekazali wiedzę w jaki sposób ratować ludzkie życie. Przypomnieli również numer ratunkowy nad wodą, którego uczestnicy spotkania jeszcze nie znali. Więc jeszcze raz przypominamy NUMER RATUNKOWY NAD WODĄ to 601 100 100. Strażacy zaprezentowali swój wóz bojowy oraz w jaki sposób używać rzutki ratunkowej celem udzielenia osobie tonącej pomocy. Wiele dzieci próbowało wykonywać takie rzuty. Harcerz z IV Drużyny Wodnej wskazał wady  ubioru zbyt małej lub zbyt dużej kamizelki asekuracyjnej. Wskazał różnice pomiędzy kamizelką ratunkową a asekuracyjną oraz przekazłą wiedzę w jaki sposób wzywa się pomocy będąc na wodzie. Wszystkie służby opuszczały miejsce zawodów wędkarskich z przekonaniem, że jeśli jakieś zdarzenie nadzwyczajne zaistnieje w przyszłości to osoby obecne podczas spotkania udzielą pomocy potrzebującym w prawidłowy sposób.

Zdjęcia z zawodów dzieci i młodzierzy w naszej galerii.